0800 303 336 Безкоштовно з будь-якого номера 0800 303 336 Безкоштовно з будь-якого номера (067) 209-21-12 (050) 361-91-31 Боти для запису на сервіс TshinaBot
TshinaBotTshinaBot
УКР РУС  УКР 

Тест літніх шин Auto Zeitung 2020 на розмірі 225 / 50R17

16.03.2021

Наближатися кінець зими, настає тепла весняна погода, що має на увазі початок сезону перевзування. У зв'язку з цим, німецьке видання Auto Zeitung, провело тест 20 моделей літніх шин типорозміру 225 / 50R17. Бренди різних сегментів були протестовані по 13 критеріям.

До складу учасниць увійшли, як і преміальні шини, ціна за комплект яких більше 500 євро, так і бюджетні варіанти китайського виробництва, з вартістю 200-300 євро за 4 шини.

Список учасників

Кожен сучасний автомобіль оснащений датчиками, які стежать за станом коліс. Це дозволяє забезпечити високий рівень безпеки та комфорту. Протизанесення ESP (Electronic Stability Program) стежить за поперечної динамікою автомобіля і, в разі нестабільного руху, допомагає водієві впоратися з критичною ситуацією. І датчик ABS (антиблокувальна система), завдяки йому стає можливим керувати автомобілем при гальмуванні. Принцип роботи ABS полягає в ослабленні тиску заблокованого колеса, для повернення його в стан кочення.

Незважаючи на такий підхід, навіть самий вдосконалений автомобіль з новітнім програмним забезпеченням, не в силах гарантувати 100% рівень безпеки без відповідного комплекту колес.Прі виборі шини слід звернути увагу на евромаркіровку. У ній міститься 3 ключові параметри: рівень шуму, рівень зчеплення на мокрому асфальті і економічність. Характеристика шини грунтується на даних проходження тестування. Зазначена інформація на етикетці дає першу виставу покупцеві про те, що слід очікувати від шини при експлуатації. (В 2021 року список евроетікеткі доповнять новими критеріями)

Для тесту були обрані шини в розмірі 225 / 50R17. Шини орієнтовані більше для авто класу комфорт. Саме тому Auto Zeitung вибрав BMW 3 серії як авто випробувача.

Всі учасниці, при проходженні одного з 13 критеріїв, отримували бали. Враховувалися результати, отримані при проходженні мокрого і сухого дорожнього покриття. Рівень комфорту і економічна вигідність шини.

П'ятірка лідерів

Перше місце в рейтингу дісталося преміальному бренду Continental. Шини марки Continental PremiumContact 6 показали високу стійкість, керованість на сухому дорожньому полотні. Такі-ж результати продемонстрували і при проходженні мокрого тесту. Під час здійснення маневрів забезпечують відмінну стійкість і короткий гальмівний шлях.

Друге місце розділили 2 преміальних бренду - Michelin і Bridgestone набравши однакову кількість балів. Але і відмінності, хоч і не значні, все ж вони показали. Колеса французького бренду мають гарним зчепленням і керованістю, особливо на мокрому дорожньому полотне.Michelin Primacy 4 володіють не найточнішими реакціями на поворот керма, але це не впливає на рівень безпеки водіння. Японці розкрили весь свій потенціал на сухому асфальті і, особливо, продемонстрували короткий гальмівний шлях на мокрій дорозі. Відмінна керованість, тягові зусилля. Друга шина в рейтингу у якої не було виявлено погані якості.

Четверту позицію займає бренд Maxxis. Шини Maxxis Premitra HP5 отримали позитивну рекомендацію експертів. Нехай і досить середні результати отримали за гальмівний шлях на мокрому асфальті. В інших випробуваннях вели себе досить переконливо. Їх результат демонструє відповідність ціни і якості.

П'яте місце присуджено шинам виробника Hankook. Завдяки відмінному зчепленню з сухим асфальтом, на якому був зафіксований мінімальний гальмівний шлях. При їзді показали відмінну збалансованість і високу бічну стійкість. Чим продемонстрували безпечне водіння.

Результати решти учасників

Голландець Vredestein завоював шосте місце якісної боротьбою з акваплануванням, високим комфортом і низьким рівнем видаваного шуму. Проте показав довгий шлях гальмування на мокрому асфальті, не найкращу бічну стійкість, і якість гальмування на сухій дорозі.

Дочірня компанія Goodyear - Dunlop, з одного боку отримала стільки ж балів, скільки і бренд Falken, але, за рахунок своєї легковагій конструкції, показала слабкі зчіпні властивості на мокрому асфальті. Низький опір коченню навпаки принесло позитивні бали в ході тесту.

Falken Ziex ZE914 EcoRun теж отримали експертні рекомендації. В ході мокрого тесту показали швидке відведення води і осушення плями контакту. Відмінну керованість за рахунок низького опору коченню.

Giti GitiPremium H1 займають дев'яту позицію. З плюсів: володіють підвищеним рівнем безпеки і високим зчепленням з сухим асфальтом. З мінусів: володіють ослабленим зчепленням і довгим гальмівним шляхом на мокрому дорожньому покритті.

Замикають десятку лідерів шини марки Apollo Aspire XP показавши відмінну чіпкість на сухій дорозі і безшумність. У мокру погоду поведуть себе досить погано, разом з поганим зчепленням йде погана керованість транспортним засобом.

Yokohama BluEarth-A AE-50 відкриває список 20-ки. В ході мокрого тесту були виявлені відмінні кермові реакції. Стійкість при їзді змійкою і керованість на сухій поверхні. Шини відкинуло на 11 місце з-за частої і різкої втрати зчеплення, внаслідок чого, під час гальмування на мокрому асфальті, був зафіксований довгий гальмівний шлях.

Досить задовільні результати продемонстрували колеса Firestone Roadhawk в керованості на сухій дорозі. Випробування дощем, на жаль, майже провалили. Середня стійкість до аквапланування, під час здійснення маневру демонструють недостатню обертальність.

Комфортні шини Pirelli Cinturato P7 Blue з низьким опором коченню, жахливо себе проявили при проходженні мокрого треку. Під час їзди була помітна бічна нестійкість і довгий шлях гальмування, виявились нестійкими в акваплануванні. Мають уповільнені реакції на рульове керування.

Нехай і гальмували ефективно, але все ж докотилися до 14 рядка, шини марки LingLong Green-Max. Нестабільні в повороті, демонструють як недостатня обертальність, так і надлишкову на сухій дорозі. На мокрій ж слабка бічна стійкість і рівень зчеплення.

Шини китайського виробництва Westlake SA37 показали прийнятні результати в керованості на сухому асфальті. Під час здійснення гальмування в повороті втрачається зчеплення з поверхнею і кут маневру ставати значно пряміше від траєкторії повороту. Мають високий рівень шуму.

В ході випробувань на сухому треку, результати по керованості і стійкості - відправили бренд Rotalla на 16 місце. В цілому автомобіль, з колесами Setula S-Pace RU01, продемонстрував довгий гальмівний шлях і просто погану стійкість на мокрому треку.

Star Performer UHP 3 на сухій дорозі поводяться так-же, як і шини марки Rotalla. А ось на мокрій дорозі показали себе жахливо. Довгий гальмівний шлях, низька керованість. Датчики безпеки автомобіля, ESP і ABS, спрацьовували дуже рано.

Трійка провалили тести

Колеса з шинами Goodride SA37 повільно реагують на рульові відгуки, мають довгий шлях гальмування. Експерти назвали їх небезпечними для використання в мокру погоду. Так як, крім довгого гальмування, демонструють недостатню обертальність, що призводить до небезпечного входження в поворот.

Шини з Тайваню, Nankang Sportnex NS-20, мають дуже довгим гальмівним шляхом, слабкою тягової здатністю, повільним відгуком на поворот керма. Високий опір коченню. Під час проходження сухого треку, а саме при повороті, показали схильність до надмірної обертальності. Задні колеса автомобіля описували велику дугу, ніж передні. Це загрожує занесенням або зовсім може розгорнути автомобіль.

Бренд Achilles, і їх продукт ATR Sport 2, мають настільки довгим гальмівним шляхом, що обігнали всіх і закріпилися на останньому місці в рейтингу. Achilles зібрав всі негативні якості конкурентів, в тому числі: слабка стійкість при крен автомобіля на мокрій дорозі, нестабільна зчіпка задньої осі з сухою дорогою.

В даному огляді наведено 20 моделей автомобільних шин різних виробників і різної вартості. Кожна займає місце в рейтингу, відповідно, з продемонстрованими можливостями. Лідерами списку стали бренди преміум сегменту. Найдешевші представники почесно йдуть позаду списку. А на прикладі бренду Maxxis, вибір недорогий і якісною гуми можливий. Все залежить від стилю водіння і бажаних характеристик.

Роблячи вибір у бік преміальних брендів, ви гарантовано отримаєте надійність, високу безпеку. При попаданні в складні дорожні ситуації не втратите стабільність і керованість автомобілем - це і ще багато плюсів вибрати шини переможці.

РУС  УКР 
Шини Диски Запис на сервіс Шинні центри Допомога та поради